Fotopasti

Jak vybrat fotopast

FOTOPAST Je automatické digitální zařízení (fotoaparát) určené pro denní i noční záznam statických snímků – fotografií nebo videa! Fotopast je aktivována spuštěním PIR čidla a to v okamžiku, kdy je zaznamenán pohyb člověka nebo zvířete (tepelný pohyb) v zorném poli snímače. Fotopast je možné využít k monitorování zvěře v přírodě, nebo k ochraně majetku před zloději. K tomu, aby Váš výběr fotopasti byl správný a Vaše spokojenost maximální si Vás dovolujeme seznámit s důležitými parametry při výběru fotopasti.

Ze zkušeností doporučujeme značku BUNATY nebo BROWNING, tyto fotopasti patří mezi spolehlivé a kvalitní a jsou jedny nejprodávanější v ČR.

Pro zjednodušení výběru fotopasti můžete použít provodce nákupem fotopasti.

NEJDŮLEŽITĚŠÍ PARAMETRY všech fotopastí:

VLNOVÁ DÉLKA:
Fotopasti při nočním snímání využívají přísvitu LED diod o vlnové délce 940nm nebo 850nm.
Rozdíl ve vlnové délce je velmi zásadní!
Vlnová délka 940nm – PRO LIDSKÉ OKO neviditelné noční snímání, ideální pro ochranu majetku, případný narušitel nemá sebemenší tušení , že je fotografován a to i když bude mít fotopast přímo před sebou ! Malou nevýhodou je o něco málo kratší dosvit ( o 2-3 metry ) než u přísvitu 850nm
Vlnová délka 850nm – Všechny diody se při snímání nepatrně tlumeně červeně rozsvití, fotopasti s vlnovou délkou 850nm nejsou vhodné na zloděje, fotopasti by si mohl v noci zloděj lehce všimnout a ještě jí ukrást. Fotopasti s vlnou délkou 850nm jsou převážně využívány k monitoringu zvěře, pokud se fotopast vhodně umístí, zvěř nezradí a velkou výhodou je delší dosvit a kvalitnější noční snímky než u vlnové délky 940nm.
Počet LED DIOD – čím více LED DIOD fotopast má, tím dále dosvítí a tím budou i kvalitnější fotografie v noci.

LED diody 940NM s neviditelným snímáním jsou vzhledově tmavě modré nebo zcela začerněné !

LED diody 850NM s viditelným snímáním vypadají jako zcela běžně známé bílé led diody

GSM BRÁNA:
Nejnovější fotopasti s GSM bránou umožňují okamžitý přenos fotografií ( ne VIDEA) na mobilní telefon nebo email. Je třeba vzít v úvahu, že tato služba Vás bude vždy stát nějaké peníze. Do fotopasti musíte vložit SIM kartu tak jako do běžného mobilního telefonu, nejlépe nějakou předplacenou kartu bez nutnosti sepisování smluv. V naší nabídce naleznete SIM kartu od společnosti MOBIL.cz ! Tato sim karta stojí 200,-Kč a bude Vám odesíla fotografie na emal v neomezeném množsví půl roku ! Po pul roce stačí dobít na 200 a bude fungvat dálší půl rok!
Přenos fotografií na mobilní telefon je pomocí služby MMS, tzn že platíte za každou odeslanou fotografii dle ceníku Vašeho operátora tak jako když posíláte MMS z mobilu na mobil. U každé fotopasti si můžete nastavit maximální počet odeslaných fotografií za den tak, aby náklady na provoz a odesílání fotografií byl pod Vaší kontrolou.

DOSAH POHYBOVÝCH ČIDEL:
Pohybová čidla reagují na změnu teploty v místě, které monitorují, tzn. že se snaží zaznamenat pouze živé tvory nebo objekty s jinou teplotou než je sledované okolí. Pohybová čidla jsou +- u všech fotopastí stejná. Dosah záleží na okolní teplotě a na velikosti objektu, který se snaží zaznamenat. Všeobecně je dosah pohybových čidel 12 až 16 metrů.

ROZLIŠENÍ FOTOGRAFIÍ A VIDEA:
Všechny fotopasti jsou převážně vyráběny se snímačem technologie SMOS o velikosti 5MP. Některé fotopasti používají tzv. interpolaci (přepočet) a tím umí zvětšit rozlišení až na 12MP. Pro běžné použití fotopasti není rozlišení vůbec podstatné, rozdíl mezi fotografií s rozlišením 5MP nebo 12 MP je velmi minimální a fotografie s 5MP bude velmi kvalitní! Každá fotopast v nabídce umí natáčet i video sekvence. Video sekvence je možné nastavit v rozlišení od 320×240 až do 1440x 1080 . Některé fotopasti umí i duální režim, kdy fotopast nejdříve pořídí fotografii a pak začne natáčet video.

PAMĚŤ:
Všechny fotopasti ukládají fotografie a video sekvence na SD kartu. Fotopasti podporují SD karty různých kapacit dle níže uvedené tabulky. Na SD kartu 8GB se přibližně vejde až 8000 fotografií nebo až 2 hodiny videosekvencí.

Související příspěvky

Napsat komentář