Kulová kozlice Merkel B3

Kód: M1401
Neohodnoceno
Značka: Merkel
119 700 Kč
Ptejte se na prodejně

Kulová kozlice Merkel BDB B3 je reprezentativní lovecká zbraň vhodná na naháňky.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Je to moderní kulová kozlice s novým systémem napínání bicího mechanismu. Jde o takzvanou bezpečnou zbraň, kdy jsou náboje v nábojové komoře a není napnut bicí mechanismus, tj. nehrozí samovolné spuštění při náhodném pádu nebo manipulaci. Bicí mechanismus se napíná těsně před střelbou. Napnutí se provede napínacím mechanismem na hřbetě pažby u kličky závěru. U tohoto systému můžeme střílet obě kulové hlavně bez nutnosti dalšího natahování bicího mechanismu.

Zbraň je vybavena jednospoušťovým nebo dvouspoušťovým mechanizmem. U dvouspoušťového mechanizmu je přední spoušť doplněna napínáčkem. Spodní kulová hlaveň je volně uložená, lze ji seřídit jak vertikálně, tak horizontálně. Tím se dá snadno sestřelit k horní kulové hlavni. Při otevření závěru dochází automaticky k vypnutí bicího mechanismu.

Zbraň je vybavena vytahovači vystřelených nábojnic. Pažba má pistolovou rukojeť, bavorskou lícnici a gumovou botku. Na předpažbí je typický Schnabel-nos.

Tuto kulovou kozlici lze vybavit výměnným kulobrokovým svazkem. Na hlavňovém svazku je příprava pro univerzální montáž. Zbraň se dodává s poutky.

Dodává se v rážích: .30-06 Spr., .30R Blaser, 8x57IRS, 9,3x74

Délka hlavní je 55 cm. Celková délka ca. 97 cm, hmotnost ca. 3,2 kg. Pažba se vyrábí ve dřevě třídy 4-10.

Kulová kozlice Merkel BDB B3 se vyrábí v provedeních:

1/ Provedení Black má černou baskuli bez rytin. Dodává se standardně ve dřevě třídy 4. Za příplatek je možné objednat si vyšší třídu dřeva.

2/ Provedení Jagd má šedou baskuli se strojovou rytinou anglické arabesky. Na bočních deskách je figurální rytina s motivy zvěře. Pažba se vyrábí ze dřeva třídy 4. Je možné si objednat pažbu ve dřevě vyšší třídy za příplatek.

3/ Provedení Jena má šedou baskuli s ručně provedenou rytinou dvou kusů zvěře, doplněnou arabeskovou rytinou nebo rytinou dubových listů. Lučík spouště je gravírovaný. Pažba se vyrábí ze dřeva třídy 5. Za příplatek je možné nechat si vyrobit pažbu třídy dřeva 6-10.

4/ Provedení Weimar má šedou baskuli s ručně provedenou rytinou dvou kusů zvěře, doplněnou arabeskovou rytinou nebo rytinou dubových listů. Lučík spouště je gravírovaný. Pažba se vyrábí ze dřeva třídy 6. Za příplatek je možné nechat si vyrobit pažbu třídy dřeva 7-10. Pažba a předpažbí jsou gravírované. 

5/ Provedení Erfurt má šedou baskuli s dlouhými bočními deskami s ručně provedenou rytinou až čtyř kusů zvěře, doplněnou arabeskovou rytinou nebo rytinou dubových listů. Na spodní části baskule je rytina s motivem jednoho kusu zvěře. Lučík spouště je gravírovaný. Pažba se vyrábí ze dřeva třídy 6. Pažba a předpažbí jsou gravírované. Za příplatek je možné nechat si vyrobit pažbu třídy dřeva 7-10.  

6/ Provedení Suhl má šedou baskuli s dlouhými bočními deskami s ručně provedenou rytinou až čtyř kusů zvěře, doplněnou arabeskovou rytinou nebo rytinou dubových listů a zlatem. Lučík spouště je gravírovaný. Pažba se vyrábí ze dřeva třídy 6. Za příplatek je možné nechat si vyrobit pažbu třídy dřeva 7-10. Pažba a předpažbí jsou gravírované. Napínací mechanismus a klička závěru jsou zdobené rytinou. Spoušť a kleština jsou pozlacené.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
  • Home
  • Design Shoptetak.cz
    ×

    Splátková kalkulačka ESSOX